Dywany
Wybierając dywan, zdajmy się na własną intuicję i poczucie smaku, warto jednak zwrócić uwagę na odpowiedni styl produktu, oznacza to że dywan powinien znaleźć wspólny „mianownik” z elementami już istniejącymi, gdy elementy są z pozoru nieprzystające może on wówczas pełnić rolę „spoiwa” stylistycznego. Jednocześnie dokonujemy decyzji związ...
Dywany
Wybierając dywan, zdajmy się na własną intuicję i poczucie smaku, warto jednak zwrócić uwagę na odpowiedni styl produktu, oznacza to że dywan powinien znaleźć wspólny „mianownik” z elementami już istniejącymi, gdy elementy są z pozoru nieprzystające może on wówczas pełnić rolę „spoiwa” stylistycznego. Jednocześnie dokonujemy decyzji związanej z ceną co wiąże się bezpośrednio z rodzajem dywanu który wybierzemy. Następnie można już przystąpić do wyboru właściwego dla nas wzoru i kolorystyki dywanu. Dobierając dywan do konkretnego wnętrza możemy brać pod uwagę jego praktyczne wykorzystanie. Na przykład wzorzysty chodnik o ciemniejszej barwie ułożony przy wyjściu na taras lub balkon będzie łatwy w utrzymaniu. Jeżeli jesteśmy posiadaczami kilku starych mebli odziedziczonych po przodkach i chcemy je wyeksponować możemy, zachowując styl wnętrza, dobrać taki odcień dywanu, aby jego jasna płaszczyzna była tłem dla mebla, a nawet jego ładniejszej czy ciekawszej części. Taka kompozycja nada wnętrzu charakter dostojny i zrównoważony. Najczęściej stosowaną metodą przy urządzaniu wnętrz jest dobieranie elementów poprzez podobieństwo. Może być to zarówno podobieństwo kolorów – najczęściej występujące – jak i form i ornamentów, na przykład roślinne motywy dekoracyjne dywanu mogą pięknie podkreślić secesyjny charakter wnętrza. Osoby młode najchętniej dobierają dywan na zasadzie dysonansu, jest to wyraz ekspresji i buntu, daje jednak bardzo ciekawe efekty.
Dywan do salonu tradycyjnego – dywany o orientalnych wzorach tak bardzo lubiane przez nasze kochane babcie i dziadków dziś ponownie zdobią polskie domy nadając szlachetny klimat.
Dywan do salonu klasycznego – to wnętrze jest idealnym miejscem do wieczornych spotkań przy trzaskającym ogniu kominka. Wzorzysty wełniany dywan staje się uzupełnieniem kolekcji pamiątek z różnych stron świata i barwnym tłem dla snutych opowieści.
Dywan do salonu nowoczesnego – salon jest zarówno centrum życia rodzinnego jak i miejscem reprezentacyjnym, „sercem” domu. Nowoczesną prostotę symetrii mebli podkreśli fantazyjny wzór dywanu nadając wnętrzu indywidualny charakter.
Dywan do pokoju dziennego– wielość zainteresowań, wielość funkcji, każdego dnia ten pokój tętni życiem. Kolory dywanu powinny odcinać się od koloru podłogi wyznaczając tym samym centrum domowego wnętrza.
Dywan do sypialni – sypialnia to miejsce wypoczynku – sprzyja mu nastrój ciszy i spokoju. Pastelowe kolory, Delikatny wzór i miękkie runo dywanu współtworzą przytulną atmosferę tego szczególnego miejsca.
Dywan do pokoju młodzieżowego - tutaj wszystko musi być nowatorskie, odważne i nieszablonowe. Także na podłodze nie może leżeć zwyczajny dywan, jego wór staje się odbiciem młodej osobowości. Zwykły deseń zmienia się w znak – jak w modnej sztuce graffiti.
Dywan do pokoju dziecięcego - dywan w pokoju dziecięcym powinien być „radosny” w odbiorze: kolorowy, z ciekawymi, budzącymi zainteresowanie wzorami. Ze względu na specyfikę pokoju dziecięcego ważne jest aby dywan współgrał z pozostałymi elementami wyposażenia nie wprowadzając tzw „niepokoju”.
Kilka zaledwie podanych propozycji ukazuje, że metody jakimi posługują się architekci i dekoratorzy wnętrz są w pewnej mierze tożsame z zasadami dobrego ubierania, stylizowania fryzur czy robienia makijażu. Zawsze znajdzie się coś co chcemy ukryć jak i to co chcemy szczególnie wyeksponować. Urządzając nasze mieszkanie lub dom, pamiętajmy jednak o dobrych klasycznych regułach: kompozycji, symetrii i równowagi.
To właśnie szeroka gama stylistyczna w każdej grupie cenowej, oferowana przez naszą firmę powinna sprostać Państwa wymaganiom.